Wyszukaj firmę we Wrocławiu

Implanty zębów

Czym są implanty stomatologiczne zwane również implantami zębów? Jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu implantacji oraz jak wygląda sam zabieg implantacji? To pytania na które postaramy się odpowiedzieć poniżej.

 

Implanty zębów – nazywane implantami stomatologicznymi (wszczepy śródkostne) – protezy stosowane w celu odbudowy utraconego uzębienia. Wykonane są z tytanu, który jest metalem obojętnym dla organizmu i nie ma wpływu na zdrowie. Implanty stomatologiczne są produkowane w różnych kształtach, wielkościach i mogą mieć różnie modyfikowaną powierzchnię. Implantologia jest alternatywą dla klasycznych rozwiązań protetycznych.

źródło: Wikipedia – https://pl.wikipedia.org/wiki/Implanty_stomatologiczne

Implant to tytanowa śruba imitująca korzeń zęba. Dzięki biozgodności umieszczony w kości ulega trwałemu z nią połączeniu. Implantem możemy zastąpić zarówno brak pojedynczego zęba jak i braki rozległe.
Implant stanowi filar dla odbudów protetycznych( koron, mostów itd.)

Implanty zębów – wskazania oraz przeciwwskazania

Implanty zębów możemy montować praktycznie w każdym wieku, wyjątek stanowią dzieci i młodzież do ukończenia okresu wzrostu.

Najczęstszą przyczyną implantacji jest utrata zęba w wyniku urazu. Również rozległe braki uzębienia lub całkowite bezzębie są wskazaniami do wykonania zabiegu implantacji.

Przed przystąpieniem do zabiegu implantacji zębów niezbędnym jest wykonanie szeregu badań diagnostycznych w celu zapewnienia maksimum powodzenia zabiegu i wykrycia ewentualnych przeciwwskazań.

Podstawą jest diagnostyka struktury tkanki kostnej oraz analiza struktur anatomicznych. Możliwa jest dzięki tomografii komputerowej 3d np firmy Gendex, którą dysponuje n.in: Centrum Stomatologiczne Adental we Wrocławiu. Dzieki najnowocześniejszemu sprzętowi można precyzyjnie zaplanować zabieg.

Pacjentów kieruje się również na badania ogólne krwi, krzepliwości, poziomu glukozy(cukru we krwi) oraz badania tarczycy. Panie po 50 roku życia proszone są o wykonanie dodatkowych badań w celu wykluczenia osteoporozy.

Mimo nieustannego postępu w implantologii i chirurgii stomatologicznej istnieje szereg przeciwwskazań ogólnych i miejscowych do implantacji.

Miejscowe to ubytek masy kostnej natomiast ogólne wynikają ze stanu zdrowia pacjenta oraz towarzyszących mus schorzeń:

Przeciwwskazania do implantologii

  • zaawansowana paradontoza, zapalenia przyzębia i zła higiena jamy ustnej
  • zapalenia błony śluzowej jamy ustnej
  • niekontrolowana cukrzyca ze względu na utrudnione gojenie ran
  • choroba nowotworowa,
  • osoby po i w trakcie radioterapii, chemioterapii i leczone immunosupresyjnie
  • osoby palące powyżej 10 papierosów dziennie
  • osteoporoza, osteopenia

 

Na czym polega zabieg implantacji zębów

Na czym polega zabieg implantacji oraz czy jest bezbolesny ? To pytania które pojawiają się bardzo często. Odpowiedzi na nie, a także na wiele innych najczęściej zadawanych pytań dotyczących implantów zębów, najdziecie Państwo na stronie stworzonej przez firmę Schmidtdental przedstawiciela wiodącego na Świecie systemu implantologuczonego Straumann

 

Czy implanty zębów są na całe życie ?

Podstawą trwałości implantów oraz prac protetycznych na nim wykonanych jest prawidłowa higiena jamy ustnej.
O implanty dbamy jak o własne zęby-prawidłowo szczotkujemy, przestrzegamy terminów wizyt kontrolnych, poddajemy się zabiegom higienizacji.
Przestrzegając tych zasad będziemy cieszyć się pięknym uśmiechem długie lata.

Zabiegi implantacji na najwyższym poziomie przeprowadza Centrum Stomatologiczne Adental we Wrocławiu oraz Jelczu Laskowicach. Adental istnieje od 1993 roku. Zapewnia kompleksową pomoc stomatologiczną, począwszy od diagnostyki, przez profilaktykę, leczenie zachowawcze, stomatologię estetyczną, ortodoncję aż po protetykę i implantologię.

Nasze placówki posiadają nowocześnie wyposażone gabinety zabiegowe, gabinety RTG oraz własną pracownię protetyczną. Wszystkie pomieszczenia są zaplanowane tak, aby pacjenci czuli się w nich bardzo komfortowo i bezpiecznie.

Każdy nasz pacjent w czasie zabiegu ma do swojej wyłącznej dyspozycji lekarza i wykwalifikowaną asystentkę stomatologiczną. Nasi specjaliści regularnie biorą udział w szkoleniach i kursach podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. Zapewniają konsultacje i pełną informację na temat możliwości leczenia, co umożliwia Państwu podjęcie świadomej decyzji w każdym przypadku.

W procesie leczenia stosujemy najnowsze techniki i metody współczesnej stomatologii. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie oraz materiałach najwyższej jakości. Staramy się zapewnić bezbolesne leczenie z zastosowaniem znieczulenia indywidualnie dobranego dla każdego przypadku. Wszyscy nasi pacjenci objęci są opieką zarówno przed jak i pozabiegową.

 

Więcej informacji z zakresu implantologii znajdą Państwo na stronie Centrum Stomatologicznego Adental pod adresem: http://adental.pl/oferta/implantologia/